janaj (1)

Ako som sa rozhodla stať jogovým lektorom

Joga si ma našla ešte v časoch, keď som pôsobila v Prahe a tvrdo pracovala na svojej kariére v FMCG korporátoch. Každodenný stres, tlak na výkon, silná konkurencia a čakanie na to, kedy urobíte chybu, dá človeku slušne zabrať. Na prvých lekciách jogy som doslova trpela, ale potom to prišlo. 

Puf, použila som stroj času a posunuli sme sa o 5 rokov ďalej do Bratislavy a ja som na materskej dovolenke s 1,5 ročným synom a dozrieva vo mne rozhodnutie, či sa chcem vrátiť späť na pozíciu Senior Brand Managera alebo pôjdem svojou cestou, to, čo mi našepkáva moja duša – učit jogu.

Kvalitných kurzov je ako šafranu

Ok, idem na to. Jogový lektor potrebuje vzdelanie, nestačí len praktizovať jogu. Začínam zisťovať od kamarátok, lektoriek, kde si oni robili kurzy na referencie. Kvalitných kurzov je ako šafranu a väčšina si urobila kurz mimo EÚ alebo v ČR. Takže pre mamu NO GO. Katka Ježovicová  bola prvá lektorka, ku ktorej som išla na jogu, keď som prišla z Prahy do Bratislavy. Cvičila s klientmi špecifickú zostavu a riadne nám dávala zabrať. Nás myslím kancelárske krysy. 

Keď som si začala o tom hľadať viac a pýtať sa, zistila som, že Katka vytvorila unikátnu metódu cvičenia a vykopáva svoj 3. kurz pre lektorov, vhodný aj pre úplných Začiatočníkov. Puf, použila som stroj času a posunuli sme sa o 5 rokov ďalej do Bratislavy a ja som na materskej dovolenke s 1,5 ročným synom a dozrieva vo mne rozhodnutie, či sa chcem vrátiť späť na pozíciu Senior Brand Managera alebo pôjdem svojou cestou, to, čo mi našepkáva moja duša – učit jogu.

Jogu môže praktizovať každý, aj so zdravotnými problémami

Vedela som, že Katkina metóda je zárukou kvality a unikátnosti. Ďalším nesmiernym benefitom pre mňa, ako mamu, bola aj forma a dĺžka kurzu. 1 intenzívny týždeň, následne zadania a samoštúdium cez e-learning a final skúšky. 

Zmanažovala som celú famíliu na stráženie syna, dostala podporu partnera a zaplatila si kurz. To unikátne, čo ma presvedčilo vybrať si práve Katkin kurz, bol medicínsky aspekt jogy, ktorý je vyzdvihnutý nad aspekt filozofický. Ukazuje nám veľmi jasne, prečo môžeme bez obáv tvrdiť, že jogu môže praktizovať každý, aj so zdravotnými problémami.

Kurz jogy

Na kurze som sa naučila klienta zdiagnostikovať a pristupovať k nemu individuálne podľa jeho potrieb. Je možné viesť skupinu aj s ľuďmi, ktorí majú nejaké obmedzenie alebo limit. Ponúknuť im variantu, pomôcku, podporu a hlavne pochopenie. Naučila som sa viesť hodinu 75 minút plnohodnotne, cez prax, meditáciu, relaxáciu. Každá hodina ma svoj špecifický flow, energiu. Žiadna hodina nie je rovnaká, a aj tá istá skupina klientov prichádza v inej energii. Vy ste ich sprievodca a je dôležité vedieť navnímať priestor, energiu a nastaviť správny vibe hodiny.

Prišli sa obohatiť, oddýchnuť si a vydať sa na cestu transformácie po vyhorení, či už životnom alebo pracovnom

Na kurze sme sa stretli skvelá banda báb, prierez vekový i profesný. Veľkým benefitom bolo, že nie všetci účastníci chceli učiť. Prišli sa obohatiť, oddýchnuť si a vydať sa na cestu transformácie po vyhorení, či už životnom alebo pracovnom. Každý, kto sa rozhodne ísť do tohto kurzu, svoj život len obohatí, objaví svoj potenciál a možno znovu nájde sám seba. Pri učení je úžasné dostávať späť energiu od klientov, vidieť ich progres a ako rozkvitnú. Jediné, čo v živote stojí za to, je byť tu a teraz, nádych a výdych. Ak cítite, že sa chcete posunúť vpred, príďte do YOGA INSTITUTE® a otvorte sa novým obzorom.

Namasté.

autor článku: Jana Jankovičová

Dajte mi vedieť, keď bude nový kurz dostupný.